מה הקשר בין יציאת מצרים לקלף השטן

השטןאביב הגיע פסח בא, יציאת מצרים, היציאה מעבדות לחרות….

כל שנה אנחנו חוגגים את היותנו בין חורין, מנקים, עורכים שולחן, שרים שירים, עושים טקסים ומעבירים מדור לדור את השחרור מעבדות לחרות.

אם נעצור לרגע, נסתכל סביבנו ועל הילדים שלנו, האם אנחנו באמת מגדלים אותם כבני חורין?
אם נסתכל לרגע החוצה ונביט על חיינו מהצד, האם לא נראה את השעבוד לבוס, שעות שאנחנו עובדים ללא העלאה בשכר ולא תמיד עם הערכה.
בני זוג שנשארים מתוך הרגל וצורך וכבר לא בטוחים בבחירה שלהם.
ילדים שצומחים, שאנחנו כל כך אוהבים, רוצים לתת להם את הכי טוב שאפשר ומלמדים אותם שיש מקצוע בחיים ויש תחביב ושניהם לא מסתדרים ביחד.

 ההתלבטויות אלו שמעתי לא פעם בשיחות עם לקוחות שלי שמרגישים רחוקים מלהיות בני חורין, שמרגישים תקועים בתוך מעגל חייהם ללא יכולת בחירה במה שהם באמת רוצים מהחיים, תקועים עם חלומות שלא מרפים מצד אחד ולא מקבלים ביטוי מצד שני.

אז איך כל זה קשור לקלף השטן?
השטן מסמל את העבדות שלנו, אבל הוא גם מזכיר לנו שאנו לא באמת כבולים, אנחנו יכולים להשתחרר בכל רגע נתון ולעשות את השינוי.
השטן מעמת אותנו עם כל הפחדים שלנו, תשוקות ויצרים, ההתמכרויות, תבניות שהורגלנו אליהן, כל הדברים שמשעבדים אותנו, התשוקות והפחדים שלא נותנים לנו לעבור למקום נעלה יותר.
אם תסתכלו על הקלף תראו שהשטן מתואר כשמעל ראשו כוכב מחומש, קודקודו פונה כלפי מטה ומסמל את השעבוד לחומר, ליצרים ולתשוקות. לרגליו שתי דמויות, גבר ואישה, הם נראים כבולים בשרשראות, אבל  אם נסתכל טוב יותר, נוכל לראות ששניהם עומדים נינוחים והשרשראות לא הדוקות לצווארם, הם יכולים להשתחרר בכל רגע ולעזוב, אם רק ירצו בכך.
השטן מזכיר לנו לא לקחת את עצמנו ברצינות מדי. הוא ממליץ להתגבר על כול קושי או מכשול על ידי הומור, ובמיוחד הומור עצמי.

 פסח הוא זמן להתחדשות, הוא חג החרות, כך גם השטן מסמל זמן להתעוררות, זמן לעמוד מול הפחדים שלנו, מול הערכים שלנו, זמן לבדוק איפה אנחנו תקועים במעגלים ובתבניות שחוזרים על עצמם.
קלף זה מזכיר לנו שהחופש נמצא בידיים שלנו, כמו שנאמר "הרשות נתונה" שזה אומר שיש לנו חופש בחירה בכל נקודה, אנחנו אלה שמכוונים את החיים שלנו, ההווה שלנו הוא תוצאה של בחירות העבר ובכל רגע אנחנו יוצרים את העתיד.
קלף השטן מסמל דברים שמושגים בעבודה יומיומית, בדרך כלל זהו קלף נפשי שמתבטא במציאות הפיזית.
נכון כל שינוי  מצריך מאמץ, אבל את זה אתם כבר יודעים, הרי לא תצפו שראיון עבודה ייפול לכם מהשמיים בלי ששלחתם קורות חיים, גם בשביל זוגיות צריך לצאת מהבית, להכיר לנסות ואולי להיפגע לפני שמוצאים את הנכון.

אם תרצו לשנות את חייכם זה אפשרי אבל צריך לצאת מאזור הנוחות והשגרה המוכרת, צריך אומץ רצון והתמדה וזה פשוט קורה.
צומחים, מתפתחים והחלום פתאום נראה קרוב ובר השגה.
השינוי הוא תהליך ואין זמן נכון יותר מהרגע הזה.
אני מציעה שתנסו, מה כבר יכול לקרות … תצליחו?

 

Comments

comments

פורסם בקטגוריה מאמרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 Responses to מה הקשר בין יציאת מצרים לקלף השטן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *